LT

Praktikos egzaminas

Praktikos egzaminas

  • Kokia egzamino trukmė?

    Egzamino trukmė yra 60-90 min.

     

    Į šį laiką įskaičiuojamas:

     

    1. kandidato į vairuotojus sutikimas;
    2. su eismo sauga susijęs techninis transporto priemonės patikrinimas;
    3. susipažinimas su transporto priemone ir pasirengimas vairavimui;
    4. specialieji vairavimo manevrai;
    5. vairavimas realiomis eismo sąlygomis (ne mažiau kaip 25-45 min., priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos);
    6. egzamino metu padarytų klaidų išaiškinimas ir rezultato paskelbimas.
  • Ar galiu egzaminą laikyti su savo transporto priemone?

    B kategorijos transporto priemones, reikalingas praktikos egzaminui (išskyrus sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė nei 750 kg, o junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė nei 4 250 kg), skiria „Regitra“.

     

    Kitų kategorijų transporto priemonių bei egzaminuojamųjų fizinei negaliai pritaikytų transporto priemonių (kai dėl fizinės negalios leidžiama vairuoti tik tokias transporto priemones) pateikimu praktikos egzaminui rūpinasi egzaminuojamasis.

  • Neišlaikiau. Kada vėl galėsiu laikyti?

    Neišlaikius praktikos egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą leidžiama ne anksčiau kaip po septynių kalendorinių dienų nuo egzamino laikymo dienos.

  • Kokie yra specialieji A1, A2, A kategorijų važiavimo manevrai?

    A1, A2 ir A kategorijos specialiuosius manevrus, kurie atliekami praktikos egzamino metu aikštelėje, rasite ČIA.

     

    Atkreipiame dėmesį: motociklininkai egzaminą laiko ne tik užsidėję šalmą, bet ir pasirūpinę alkūnių, kelių ir pečių apsaugomis, pirštinėmis bei batais. Be tinkamų apsaugų egzamino laikyti negalėsite. Apie tai plačiau ČIA.

     

    Dar daugiau informacijos bei naudingų patarimų būsimiems motociklininkams rasite ČIA.

  • Kas gali egzaminą stebėti automobilio viduje? Ar atliekamas egzamino įrašas?

    Praktikos egzaminą gali stebėti egzaminuojamąjį mokęs vairavimo instruktorius, jei tam neprieštarauja egzaminuojamasis. Praktikos egzamino metu daromas vaizdo ir garso įrašas.

  • Kiek galioja egzamino rezultatas?

    Nuo 2020 m. spalio 29 d. laikyto praktikos egzamino teigiamas rezultatas galioja, kol asmeniui bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

  • Kokiais kriterijais remiamasi vertinant egzaminą?

    Visi egzaminuotojai būsimo vairuotojo įgūdžius vertina remdamiesi standartizuotais vertinimo kriterijais. Kitaip tariant, egzaminuojamasis vertinamas pagal Motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų aprašą. Jį galite rasti ČIA.

  • Išlaikiau egzaminą transporto priemone su automatine pavarų dėže, kaip galėčiau perlaikyti su mechanine pavarų dėže?

    „Regitroje“ Jums reikės perlaikyti praktinį egzaminą su mechanine pavarų dėže. Laikyti teorijos egzamino ar kreiptis į vairavimo mokyklą dėl papildomų kursų nereikia.

     

    Primename, kad užsiregistruoti į egzaminą galima tiesiog internetu.

  • Ar bus reikalingas klevo lapas, gavus B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, jei turiu AM kategorijos 2 metų stažą?

    Taip, klevo lapas bus reikalingas. Pradedantysis vairuotojas  asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B1, B kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

  • Ar galiu mokytis vairuoti B kategorijos transporto priemones su šeimos nariu?

    Taip, išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“, Jūs galite papildomai mokytis vairuoti su šeimos nariu. Daugiau informacijos rasite ČIA.

  • Baigiau B kategorijos kursus vairavimo mokykloje automobiliu su mechanine pavarų dėže. Ar galiu egzaminus laikyti su automatine pavarų dėže?

    Taip, galite. Išlaikius egzaminus su automatine pavarų dėže, vairuotojo pažymėjime bus įrašytas papildomas apribojimo kodas – teisė vairuoti transporto priemones tik su automatine pavarų dėže.

  • Kokiu laikotarpiu vyksta A kategorijos praktikos egzaminai?

    Motociklų kategorijų praktikos egzaminai organizuojami atsižvelgiant į oro sąlygas.

  • Kur peržiūrėti praktikos egzamino ataskaitą (protokolą)?

    Prisijungus prie „Vairuotojų portalo“ pasirinkite „Užsakyti dokumentą“, spauskite mygtuką „Užsakyti naują dokumentą“. Tam, kad galėtumėte užsakyti praktinio vairavimo egzamino ataskaitą (protokolą) Jums bus reikalingas „Protokolo numeris“. Jį sužinosite pasirinkę „Laikytų praktikos egzaminų išrašas“ ir paspaudžiant „Užsakyti dokumentą“. Užsakytą dokumentą rasite žemiau esančiame sąraše „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“.
     

    Sąraše „Laikytų praktikos egzaminų sąrašas“ spustelėkite mygtuką „peržiūrėti“ ir pasirinkite norimą egzamino protokolo numerį. Jūs būsite nukreipti į egzamino ataskaitos (protokolo) užsakymo puslapį. Atlikus visus veiksmus, ataskaitą (protokolą) rasite „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“, tad teliks spustelėti „peržiūrėti“ mygtuką.

  • Kaip galiu pateikti apeliaciją dėl egzamino įvertinimo?

    Per 3 d. d. nuo egzamino galite pateikti „Regitros“ generaliniam direktoriui apeliaciją dėl egzamino įvertinimo.

     

    Apeliacijoje nurodykite savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, datą, apeliacijos motyvus ir reikalavimus. Pasistenkite savo motyvus ir reikalavimus išdėstyti kuo aiškiau, nes nuo to priklausys Apeliacijos komisijos priimtas sprendimas. Apeliacija turi būti pasirašyta. Ją galite pateikti asmeniškai „Regitros“ padalinyje, pasirašyti elektroniniu parašu ir išsiųsti el. paštu regitra@regitra.lt arba išsiųsti adresu: Akcinei bendrovei „Regitra“, Liepkalnio g. 97A, LT-02121 Vilnius.

     

    Daugiau informacijos rasite ČIA.

  • Ar galiu peržiūrėti praktinio egzamino vaizdo įrašą?

    Taip. Ne vėliau kaip per 1 d. d. nuo egzamino laikymo galite kreiptis į „Regitros“ padalinį, kuriame laikėte egzaminą, ir pateikti prašymą asmeniškai peržiūrėti laikyto praktikos egzamino vaizdo įrašą (jei egzaminas filmuojamas). Prašymą pateikite raštu „Regitros“ padalinyje, kuriame laikėte egzaminą. Egzamino vaizdo įrašo kopija egzaminuojamajam neteikiama.

  • Ką daryti, jei negaliu atvykti į egzaminą?

    Apie tai, kad negalite dalyvauti egzamine būtinai praneškite kiek įmanoma anksčiau, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki jo pradžios, jog kiti asmenys spėtų užsiregistruoti į atsilaisvinusią vietą.

     

    Tai galite padaryti paprasčiausiai internetu. Čia taip pat galėsite atlikti ir daugiau veiksmų – neišsiregistravus iš egzamino neribotai keisti jo datą bei laiką. Jei negalite informuoti internetu, skambinkite bendruoju informacijos telefonu +370 700 55151.

     

    Atkreipiame dėmesį, kad jei laiku neatvyksite į praktikos egzaminą ar apie tai nepranešite prieš 24 val., pakartotinai jį laikyti galėsite ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei pageidausite egzaminą laikyti anksčiau nurodyto termino, turėsite sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvykote, visą kainą.

  • Ką daryti, jei dėl nenumatytų priežasčių neatvykau į egzaminą ir apie tai nepranešiau?

    Suprantame, kad gali pasitaikyti nenumatytų situacijų, tačiau norime efektyviai valdyti galimų laisvų vietų skaičių ir taisyklė pranešti apie nedalyvavimą egzamine prieš 24 val. taikoma visiems be išimčių.

     

    Jei laiku neatvykote į praktikos egzaminą ar apie tai pranešėte likus mažiau nei 24 val., pakartotinai jį laikyti galite ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei pageidaujate egzaminą laikyti anksčiau nurodyto termino, turite sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvykote, visą kainą.